Blog
Doradcy finansowi - Pieniądze dla biznesu
Finansowanie spółek prawa handlowego 

Celem większości przedsiębiorców jest rozwój ich własnych firm. Przekłada się to na inwestycje w środki trwałe jak nabywanie nowych maszyn, uruchamianie nowych linii produkcyjnych czy zakupy nowych pojazdów.

 

Aby sprostać stale rosnącej na rynku konkurencji, właściciele firm muszą niejednokrotnie zwiększać zatrudnienie, wdrażać nowe innowacyjne produkty lub usługi, czy powiększać stany magazynowe.

 

Wszystkie te czynności wymagają zaangażowania pieniędzy, a te najczęściej są przecież wykorzystywane w bieżącym obrocie firmy. Z pomocą przychodzą tutaj kredyty bankowe, pożyczki, dotacje z UE, czy leasingi. ...

Tomasz Szymałkowski
2022-04-01
Pieniądze - Pieniądze dla biznesu
Inny sposób na pieniądze

Życie zna niejedną historię, gdy wszystko było doskonale zaplanowane i wyliczone, projekt wystartował i nagle… Albo bank wstrzymał transze kredytu, albo kontrahent nie zapłacił za faktury.

 

Co zrobić w sytuacji, gdy firmowe oszczędności topnieją szybciej niż lodowce na Antarktydzie? Rzetelnie przygotowany projekt biznesowy składa się z wielu solidnych fundamentów, a jednym z nich jest niewątpliwie montaż finansowy. ...

Tomasz Szymałkowski
2022-03-25